Reklama

Reklama

Wieliczka. Spaliła samochód konkubenta. Potem chciała zabić go kuchennym nożem

Na trzy miesiące trafiła do aresztu 30-letnia kobieta, która podpaliła konkubentowi samochód, a dwa dni później czterokrotnie ugodziła go nożem - poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. W Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce kobiecie przedstawiony został zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi jej kara od ośmiu do 25 lat więzienia.

W poprzednią niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej w Wieliczce (woj. małopolskie) otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu. Na miejscu funkcjonariusze zastali strażaków, którzy gasili płonące auto. Mimo szybkiej interwencji pojazd doszczętnie spłonął. 

30-latka spaliła partnerowi auto

Poza całkowicie spalonym pojazdem należącym do 41-letniego gospodarza, uszkodzone zostało również ogrodzenie sąsiadów. 

- Podpalenia dokonała 30-letnia kobieta, partnerka właściciela pojazdu, która wcześniej oblała auto benzyną - poinformował  rzecznik małopolskiej policji  mł. insp. Sebastian Gleń.

16-latka zaatakowała nożem w szkole. "Jest w zakładzie leczniczym"

- W chwili zdarzenia miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu - dodał Gleń.

We wtorek kobieta została zwolniona do domu, a wcześniej postawiono jej zarzut uszkodzenia mienia.

Reklama

Po powrocie rzuciła się z nożem

Jeszcze tego samego dnia około godz. 19:00 policjanci otrzymali kolejne wezwanie do miejsca zamieszkania 30-latki i jej 41-letniego partnera. 

- W trakcie udzielania mu pomocy przez załogę pogotowia mężczyzna przekazał mundurowym, że został zaatakowany przez swoją partnerkę, która potwierdziła  to w rozmowie z policjantami. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, ujawniając przy niej marihuanę - podał rzecznik małopolskiej policji. Mężczyzna miał cztery rany kłute na plecach.

Bytom: Nożownik zaatakował podczas awantury. Ranne cztery osoby

Przed posesją policjanci znaleźli i zabezpieczyli noże kuchenne, którymi konkubina zaatakowała mężczyznę. Napastniczka, która przyznała się do zranienia mężczyzny, została ponownie zatrzymana. 

W czwartek w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce zatrzymanej  kobiecie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie na wniosek prokuratora miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi jej kara od 8 do 25 lat więzienia.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje