Reklama

Reklama

Weekend z Funduszami w Oświęcimiu

11-12 sierpnia na Rynku w Oświęcimiu odbędzie się ostatnia impreza z cyklu Weekendy z Funduszami. Do tej pory pełne atrakcji Miasteczko Funduszowe odwiedziło kilkanaście małopolskich miejscowości. Kilkaset osób wzięło udział w bezpłatnych konsultacjach ze specjalistami i dowiedziało się jak wykorzystać Fundusze Europejskie do realizacji swoich planów.

Dlaczego Oświęcim?

Oświęcim jest miejscem szczególnym, które z sukcesem wykorzystuje unijne dotacje na rozwój. Wspierane projekty mają za zadanie odczarować wizerunek miasta, funkcjonujący w powszechnej świadomości głównie w powiązaniu z obozem zagłady Auschwitz- Birkenau. Oświęcim ze swoją 800-letnią tradycją jest miejscem w którym pamięta się o tragicznej historii, ale też celebruje życie. Dlatego z Funduszy Europejskich jest współfinansowany Tauron Life Festiwal, będący świętem muzyki, teatru i wielokulturowych spotkań. Jego pokojowe przesłanie i niezwykły program, corocznie przyciąga tłumy uczestników i największe gwiazdy jak Scorpions, Queen & Adam Lambert, Elton John, Manu Chao, Eric Clapton, Soundgarden, Sting, Peter Gabriel oraz James Blunt, a w tym roku Carlosa Santanę.

Reklama

Tej samej idei przyświeca powstanie Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań. Za ponad 140 mln zł zielone tereny wzdłuż Soły otwarto dla mieszkańców i turystów odwiedzających muzeum Auschwitz. Koncepcja połączenia pomostami terenu obozu zagłady z żywym współczesnym miastem ma tu znaczenie symboliczne. W przyszłym roku ma być oddany do użytkowania Park Pojednania Narodów, czyli 14 hektarowa zielona przestrzeń, ze ścieżkami pieszymi i rowerowymi. Na jej obrzeżach mają powstać place, na których można zorganizować festiwal. Popularnym miejscem spotkań i wydarzeń, jest też świetnie wyposażona Miejska Biblioteka Publiczna. Jej nowoczesny gmach również powstał dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Co w Oświęcimiu?

W czasie Weekendu z Funduszami, specjaliści od unijnych dotacji będą udzielali bezpłatnych konsultacji. Do tej pory najczęściej pytano o środki na wymianę starego pieca, założenie i rozwój firmy oraz dofinansowane kursy prawa jazdy i języków obcych.
Firmy i instytucje, które już skorzystały z Funduszy pokażą swoje produkty i wynalazki. Firma Protech sp. z o.o., laureat konkursu Innowacyjna Firma, zaprezentuje najnowocześniejsze kotły grzewcze. Do Oświęcimia przyjadą urządzenia z Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, na których można wykonywać doświadczenia i eksperymenty i poznawać prawa fizyki. Na najmłodszych czekają atrakcje z Parku Rozrywki Inwałd.

Będzie też można zgłosić siebie lub bliskich do udziału w Małopolskim Tele-Aniele, czyli pionierskim w skali kraju projekcie, otaczającym wsparciem osoby starsze i niesamodzielne. Dzięki specjalnym opaskom z kartą SIM, osoby potrzebujące mogą w nagłych wypadkach błyskawicznie wezwać pomoc. Są też wspierane w codziennych obowiązkach, higienie osobistej i w załatwieniu urzędowych formalności.

W niedzielę odbędą się też konkursy i quizy, w których czekają atrakcyjne nagrody. Dołącz do grona ponad 20 zwycięzców, którzy już wygrali tablet, hulajnogę, deskorolkę  i e-book. Weekend z Funduszami zakończy się pokazem filmu "Nietykalni" w kinie plenerowym.

To już ostatnia szansa na skorzystanie z atrakcji Miasteczka Funduszowego i udział w konkursach.

Organizatorem Weekendu z Funduszami jest Województwo Małopolskie.

Program:

SOBOTA 09:00-17:00

  • Konsultacje nt. unijnych dotacji w Mobilnym Punkcie Informacji o Funduszach Europejskich

NIEDZIELA 13:00-19:00

  • Konsultacje nt. unijnych dotacji w Mobilnym Punkcie Informacji o Funduszach Europejskich Prezentacja Beneficjentów  Funduszy Europejskich
  • Konkursy i quizy  z atrakcyjnymi nagrodami, do wygrania: tablet, e-book, hulajnoga i deskorolka
  • Bezpłatna strefa atrakcji dla całej  rodziny 19:00 Kino plenerowe, pokaz filmu ,,Nietykalni".

Organizatorem Weekendów z Funduszami  jest Województwo Małopolskie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy