Reklama

Reklama

Warsztaty z kaligrafii i malarstwa chińskiego

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza już w najbliższy weekend 26 i 27 lutego na wykłady i warsztaty z kaligrafii oraz tradycyjnego malarstwa chińskiego.

Warsztaty będą prowadzone przez mistrzów z Chin prof. Chen Yunganga i dr Hu Xuhui. Wraz z wykładami i warsztatami zaprezentowane zostaną również dzieła zaproszonych artystów.

Informacje o artystach

Reklama

Chen Yungang - urodzony w Hangzhou, w prowincji Zhejiang w 1962 roku.Kolejne stopnie edukacji artystycznej zdobywał w China Academy of Art w rodzinnym Hangzhou, w 2004 roku uzyskując tytuł magistra sztuk, a 4 lata później tytuł doktora. Obecnie pełni funkcję dyrektora National Calligraphy & Painting Staff Room of Modeling Fundamentals Teaching Section of China Academy of Arts.

Wybrane publikacje:

- Linking the Ancient and Modern, Developing a Distinctive Style -- On Landscape Paintings of "Lu School", published in Seminar Proceedings of Lu Yanshao's Art Works Anhui People's Publishing House

- Windy Pines Among a Myriad Valleys by Li Tang, Hubei Fine Arts Publishing House

- The Majestic Mount Lushan by Shen Zhou, Hubei Fine Arts Publishing House

- Selected Model Works for Fine Arts Colleges Entrance Examination Zhejiang Photographic Press

Hu Xuhui - urodzony w 1978 roku w Shangrao, w prowincji Jiangxi, może poszczycić się bogatym wykształceniem obejmującym studia z zakresu: kaligrafii, malarstwa i tradycyjnej ceramiki w Jingdezhen Ceramic Institute (Jiangxi), malarstwa w China Central Academy of Fine Arts in Beijing, kaligrafii w China Academy of Art in Hangzhou. Od 2007 roku Hu Xuhui zajmuje stanowisko wykładowcy z zakresu kaligrafii i malarstwa w Creative School of Zhejiang University.

Wstęp na otwarte wykłady jest wolny.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się na stronie www. Instytut zapewnia materiały dydaktyczne (tusz, papier ryżowy, pędzle) oraz broszury dla uczestników w języku polskim.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy