Reklama

Wadowice: Z papieskiej laski trysnęła woda. Pielgrzymi myślą, że to cud

Z pastorału Jana Pawła II na pomniku przy wadowickiej bazylice zaczęła tryskać woda. Jak informuje "Gazeta Krakowska", część wiernych uznała to za cud. Tymczasem źródełko aktywne było już w 2006 roku.

Niektórzy zbierają wodę z powierzchni pomnika i obmywają nią sobie ręce lub twarz - czytamy. Tych, którzy liczą na jej uzdrawiające właściwości, z błędu wyprowadzają lokalne media. 

Jak przypominają mieszkańcy, źródełko aktywne było w Wadowicach od 2006 roku, kiedy odsłonięto pomnik Jana Pawła II. 

System nawadniający przestał działać, kiedy w mieście rozpoczął się proces rewitalizacji rynku. Po dekadzie Urząd Miejski w Wadowicach naprawił fontannę, ale niektórzy pielgrzymi doszukują się boskiej interwencji.

Turyści nie tylko obmywają ręce i twarze, ale napełniają wodą swoje naczynia. Wiernych dostrzegli właściciele okolicznych sklepików z pamiątkami. W Wadowicach od niedawna można kupić "papieską wodę" w buteleczkach z wizerunkiem Jana Pawła II. Dziennik podaje, że ceny wahają się w granicach 10-50 zł za butelkę.

Reklama

- Nie oszukujemy, że ta woda ma właściwości lecznicze, to jest tylko taki suwenir z wyjątkowego miejsca - podkreśla sprzedawca pamiątek z Wadowic w rozmowie z "Gazetą Krakowską". 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy