Reklama

Reklama

Wadowice: Po rynku spacerował "papież"

Po rynku w Wadowicach (woj. małopolskie) spacerował mężczyzna ubrany w białą szatę, do złudzenia przypominający Jana Pawła II. Widok przechadzającego się papieża wprawił w osłupienie mieszkańców i turystów. Jak się okazało, był to aktor, a wydarzenie miało związek z obchodami 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Reklama

Mieszkańcy i turyści, którzy w poniedziałek wieczorem (5 października) i we wtorek rano (6 października) odwiedzili rynek w Wadowicach, przeżyli nie lada zdziwienie. Po placu spacerował bowiem mężczyzna w białych, papieskich szatach, do złudzenia przypominający Jana Pawła II.

Reklama

- Na początku chodził powolnym krokiem po płycie rynku sam. Na ten widok, w pierwszym odruchu jedni zaczęli się żegnać, inni klękać, a jeszcze inni uśmiechać rozbawieni. Było dziwnie - powiedziała portalowi wadowice.naszemiasto.pl mieszkanka Wadowic. 

Okazało się, że przebrany za papieża Polaka mężczyzna to aktor, a na rynku kręcone było wideo ze wspomnieniami o papieżu Polaku. 

Teledysk zostanie zaprezentowany podczas koncertu z okazji 100. rocznicy urodzin papieża, który odbędzie się w niedzielę, 18 października, w Wadowicach.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 r. W Wadowicach mieszkał do matury. Po jej zdaniu wyjechał do Krakowa. Miasto rodzinne zawsze było mu bliskie i często je wspominał. Jako papież Jan Paweł II odwiedził je trzykrotnie - w 1979, 1991 i 1999 roku.  

W marcu 2005 r., gdy krótko przed śmiercią przebywał w klinice Gemelli, wypowiedział publicznie ostatnie zdanie po polsku, które brzmiało: "Witam Wadowice". Zwrócił się wówczas do pielgrzymów z rodzinnego miasta, którzy go odwiedzili.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama