Reklama

Reklama

W Tatrach wznowiono poszukiwania 28-letniego biegacza

Ratownicy wznowili w piątek w Tatrach poszukiwania 28-letniego biegacza, który we wtorek miał wyjść w góry i nie wrócił. Warunki pogodowe pozwoliły na użycie śmigłowca.

W piątek w poszukiwaniach biorą udział także trzy piesze grupy ratowników. W piątek warunki pogodowe w Tatrach zaczęły się polepszać. Przestał padać śnieg, a zalegające nad szczytami chmury zaczęły ustępować. 

Poszukiwanego 28-letniego biegacza mogła w Tatrach zaskoczyć śnieżyca. Jerzy Krzemiński jest pasjonatem biegów górskich; z informacji policji wynika, że wyszedł w góry w lekkim sportowym ubraniu.

O zaginięciu policję zawiadomił właściciel kwatery, którą wynajmował 28-latek. Miał wyjść w rejon Doliny Małej Łąki, Doliny Strążyskiej, Doliny Lejowej, Giewontu lub Czerwonych Wierchów.

Reklama

Już w środę prowadzono w Tatrach poszukiwania na szeroką skalę. Przeszukano rejon od Kasprowego Wierchu po Giewont oraz doliny reglowe. O poszukiwaniach zostali także powiadomieni słowaccy ratownicy górscy.

Bardzo trudne warunki w Tatrach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo trudne. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Wszystkie szlaki zasypane są świeżą warstwą śniegu. Wyżej położone szlaki są nieprzetarte, co może utrudniać orientację w terenie. W części reglowej i na odcinkach leśnych pod naporem śniegu łamią się gałęzie i konary drzew.

Na Kasprowym Wierchu leży już pół metra śniegu, a termometry na szczycie wskazują siedem stopni mrozu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy