Reklama

Reklama

W Tatrach w sobotę nawet minus 30 stopni. Ostrzeżenie TOPR

W sobotę w Tatrach będą panować ekstremalnie trudne warunki atmosferyczne - ostrzegło Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W nocy w partiach szczytowych temperatura spadnie do -16 stopni. Silny wiatr spowoduje, że odczuwalna temperatura może wynieść około - 30 stopni Celsjusza.

Na najbliższą dobę dla Tatr synoptycy prognozują arktyczne mrozy połączone z silnym wiatrem. W partiach szczytowych odczuwalna temperatura może wynosić około minus 30 st. C - ostrzegli ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

"W Tatrach obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego, jednak silny wiatr na pewno wpłynie negatywnie na zagrożenie. Warunki do uprawiania turystyki są trudne" - podano w komunikacie TOPR.

Tatry: TOPR sprowadziło obcokrajowców z Orlej Perci. Byli nieprzygotowani do wyprawy

Temperatura na szczytach spadnie w nocy do -16 stopni. W połączeniu z silnym wiatrem temperatura odczuwalna może wynieść ok. -30 stopni. 

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek śnieżyca

Na noc z niedzieli na poniedziałek w Tatrach i na Podhalu spodziewane są bardzo duże opady śniegu.

Tatrzańskie szlaki pokryte są warstwą śniegu, pod którą występuje lód. W partiach graniowych miejscami wiatr utworzył zaspy śniegu, a w innych miejscach wywiał śnieg do warstwy lodu. Przebieg wielu szlaków jest niewidoczny.

"TOPR. Na każde wezwanie": Wyjątkowy dokument o bohaterskim zawodzie!

Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga doświadczenia w ocenie lokalnego zagrożenia lawinowego oraz posiadania odpowiedniego sprzętu do turystyki zimowej jak raki, czekan, kask, lawinowe ABC i umiejętności posługiwania się nim - przypomina z kolei Tatrzański Park Narodowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL