Reklama

Reklama

"Tygodnik Powszechny": Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam umowę

Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12 - przekazała redakcja "Tygodnika Powszechnego".

Redakcja "Tygodnika Powszechnego" miała swoją siedzibę w zabytkowej kamienicy przy ul. Wiślnej 12 nieopodal krakowskiego rynku od 76 lat.

"Wiślna 12, adres niezwykle dla nas ważny i symboliczny, stanowiący kulturowe dziedzictwo kilku pokoleń redaktorek i redaktorów oraz autorek i autorów "'Tygodnika', adres ważny dla Czytelniczek i Czytelników, jest jednak tylko adresem. Niebawem znajdziemy kolejne miejsce, w którym będzie biło serce naszej redakcji" - komentuje w artykule na stronie internetowej tygodnika Jacek Ślusarczyk, prezes spółki Tygodnik Powszechny.

Reklama

Prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś dodał: "Przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca z pewnością stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych a przy tym, zapewne, pozwoli nam także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu".

Redakcja zapowiada, że po pandemii zaprosi czytelników do swojej nowej siedziby.

Kuria nie komentuje

- Nie chcemy komentować sprawy - powiedział rzecznik prasowy kurii ks. Łukasz Michalczewski.

"Tygodnik Powszechny" jest pismem katolickim o tematyce społeczno-kulturalne. Ukazuje się od 1945 r. Pismo założył kard. Adam Stefan Sapieha.

Gazeta kieruje się zasadą dialogu, chce łączyć zasady wiary z wartościami liberalizmu. Za liberalizm jest krytykowana jest przez niektóre środowiska, w tym kościelne.

Na łamach tygodnika pojawiły się m.in. krytyczne komentarze na temat wypowiedzi metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Z redakcją związani byli m.in. Wisława Szymborska i Czesław Miłosz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy