Reklama

Reklama

"Tu mieszka zdrajca Polski" na posesji posłanki PO. Policja szuka sprawców

Policja szuka sprawcy, który namalował farbą napisy na posesji w Kętach (Małopolskie) należącej do posłanki KO Doroty Niedzieli – podała w niedzielę rzecznik policji w Oświęcimiu Małgorzata Jurecka. Parlamentarzystka w sobotę w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcia haseł.

Na zdjęciach widać napisy wykonane farbą w sprayu na betonowym elemencie ogrodzenia oraz na ścianie nieogrodzonego budynku. Brzmią: "Stop segregacji sanitarnej i szczepieniom" oraz "Tu mieszka zdrajca Polski". Umieszczone zostały też Kotwice, symbol Polski Walczącej.

Zobacz też: Zniszczone ogrodzenie domu posłanki KO. "Tu mieszka zdrajca Polski"

Niedziela na swoim profilu facebookowym zaapelowała o informację od świadków. "Jeśli ktoś widział sprawcę, który próbuje mnie przestraszyć, i zniszczył elewacje i płot mojego domu, proszę piszcie. To niedopuszczalne, właśnie zawiadomiłam policję. Kęty. Niestety, to musiał być ktoś miejscowy" - napisała.

Reklama

- Policjanci zrobili oględziny, sprowadzili technika, spisali protokół i zabezpieczyli monitoring - powiedziała polsatnews.pl wiceprzewodnicząca PO. Jak dodała, naprzeciwko jej domu w Małopolsce znajduje się duży sklep, a jego monitoring obejmuje ogrodzenie domu posłanki.

Sprawą zajmuje się policja

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała w niedzielę, że funkcjonariusze z Kęt wszczęli czynności, które zmierzają do ustalenia sprawcy "uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego".

"Osoby, które były świadkami zdarzenia lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, prosimy o kontakt z policjantami z komisariatu w Kętach pod numerem telefonu 47 83 26 500 lub numer alarmowy 112" - powiedziała Jurecka.

Reklama

Reklama

Reklama