Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek w Małopolsce. Wśród ofiar 18-latka

W niedzielę wieczorem w Starym Sączu (woj. małopolskie) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. 22-letni kierowca forda miał wyprzedzać kolumnę pojazdów, gdy z przeciwka nadjechał seat. Dwie osoby nie przeżyły wypadku, jedna z nich miała 18 lat. Jak podała prokuratura, druga z ofiar, która zmarła w szpitalu, była o rok młodsza.

Do wypadku doszło około godz. 19 w niedzielę, w okolicy ronda Jana Pawła II w Starym Sączu. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody, ford i seat. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Arkadiusza Gawłowicza, dyżurnego krakowskiej GDDKiA, nie udało się uratować dwóch najciężej rannych osób.

Według ustaleń policji w fordzie było czworo pasażerów, kierujący seatem jechał sam. Nie przeżyła reanimowana na miejscu 18-latka, w szpitalu zmarła druga pasażerka forda. Jak podała prokuratura, miała 17-lat. 

Trzy pozostałe osoby zostały ranne i przebywają w szpitalu. Na miejscu zdarzenia był helikopter LPR, który zabrał jednego pasażera, dwóch pozostałych przetransportowała karetka.

Reklama

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na dk 87 w Starym Sączu droga w obu kierunkach była zablokowana. 

Podziwiali panoramę Starego Sącza

Według serwisu starasadeckie.info fordem kierował 22-letni mężczyzna, z którym jechało troje młodych osób. Kierowca forda wyprzedzał kolumnę samochodów i miał doprowadzić do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo w stronę Rytra seatem, wskutek którego jego auto wypadło z drogi - poinformowała policja. 

Ranny 22-latek jest w szpitalu, był trzeźwy.

Starosadeckie.info przytoczył wypowiedź lekarza weterynarii Macieja Serwina, który miał udzielać pomocy rannym wkrótce po wypadku.

- Najbardziej przykre i wstrząsające dla mnie pozostaje osobiste uczestnictwo w tej tragedii. Kilka minut wcześniej te młode osoby towarzyszyły mi w podziwianiu wieczornej panoramy Starego Sącza z wieży na Woli Kroguleckiej. Byli weseli, szczęśliwi, pełni życia. Odjechali z góry dosłownie minutę przede mną - poinformował weterynarz.

Prokuratura bada sprawę

Prokuratura rejonowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo w sprawie wypadku. 

- Na miejscu prokuratura, biegli i policja przeprowadzili oględziny. Ustalono świadków, zabezpieczono dowody. Ustalane są dokładne przyczyny i okoliczności wypadku - powiedziała w poniedziałek oficer prasowa nowosądeckiej policji Justyna Basiaga.

Więcej na polsatnews.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy