Reklama

Reklama

Tragiczny wypadek autobusu pod Nowym Sączem

W miejscowości Świniarsko w powiecie nowosądeckim w Małopolsce bus z dziećmi zderzył się z ciężarówką - podaje RMF FM. - Zmarła jedna dorosła osoba, a liczba poszkodowanych wzrosła do 33 osób - powiedziała rzeczniczka wojewody Małopolskiego Joanna Paździo.

"Liczba poszkodowanych wzrosła, ponieważ część osób dotarła do szpitala swoim transportem. W tej chwili trwają operacje, diagnozy. To najtrudniejszy moment dla szpitali" - powiedziała Paździo.

Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Krakowie, Gorlicach i Tarnowie.

Wśród pasażerów były m.in. dzieci wracające z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. 

Poszkodowany jest także kierowca samochodu ciężarowego, który po zderzeniu zjechał z drogi i uderzył w drzewo. 

Reklama

W wypadku uczestniczył też samochód osobowy, ale dwie osoby nim jadące nie odniosły żadnych obrażeń.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik jest w kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim i wiceszefem MSWiA Pawłem Szefernakerem po zderzeniu ciężarówki i autobusu w Świniarsku koło Nowego Sącza - poinformowała rzeczniczka wojewody Joanna Paździo.

W transporcie rannych brały udział trzy śmigłowce LPR i dziesięć karetek pogotowia. Na miejscu działało także 12 zastępów straży pożarnej. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Gorlicach i dwóch krakowskich szpitali.

Droga prowadząca przez Świniarsko była zablokowana do godz. 17. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy