Reklama

Reklama

Tragiczne zatrucie w ArcelorMittal w Krakowie

Dwaj mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla w koksowni w krakowskiej hucie ArcelorMittal - wynika z informacji Interii. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie. Wcześniej podawano, że doszło do wybuchu gazu, ale te informacje się nie potwierdziły.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 4.32. Okazało się, że do tragedii doszło w budynku koksowni krakowskiej huty. Na miejscu zostały znalezione dwie nieprzytomne osoby. To dwaj mężczyźni.

- Instalacja, na której doszło do zdarzenia została zabezpieczona, jej oględzin dokonuje specjalna grupa dochodzeniowa - mówi nam Marzena Rogozik, rzeczniczka ArcelorMittal w Krakowie.

Na miejscu pojawiła się policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP oraz pogotowie ratunkowe.

- Osoby te zostały najpierw przeniesione do strefy bezpiecznej, a potem przekazane służbom medycznym - mówi Interii Sebastian Woźniak z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie. W działaniach uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej, w sumie około 30 strażaków.

Reklama

Mężczyzna zmarł, mimo reanimacji

Mimo reanimacji jeden z pracowników zmarł, drugi został przetransportowany do szpitala. - Podejmujemy natychmiastowe działania, aby rodziny poszkodowanych pracowników otoczyć opieką i zapewnić im wszelkie niezbędne wsparcie - mówi Marzena Rogozik. - Okoliczności zdarzenia będzie badała prokuratura, z którą będą współpracować nasze zespoły - dodaje.

Przypomnijmy, że ArcelorMittal Poland z początkiem października ogłosił decyzję o zamiarze zamknięcia na stałe części surowcowej w swoim krakowskim oddziale. "Proces zamykania instalacji wielkiego pieca i stalowni rozpocznie się w październiku i potrwa kilka tygodni" - napisano.

- Pandemia COVID-19 ma ogromne konsekwencje dla europejskiego hutnictwa. Mimo że od kilku tygodni obserwujemy niewielki wzrost popytu, spowodowany głównie uzupełnianiem zapasów, to zapotrzebowanie na stal jest wciąż znacząco niższe niż przed pandemią. A to oznacza, że musimy podjąć trudne decyzje - w tym przypadku niestety decyzję o trwałym zamknięciu wielkiego pieca i stalowni w Krakowie - mówił wówczas Sanjay Samaddar, prezes zarządu i dyrektor generalny polskiego oddziału.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego.

RPWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy