Reklama

Reklama

Tragiczne zatrucie w ArcelorMittal w Krakowie

Dwaj mężczyźni zatruli się tlenkiem węgla w koksowni w krakowskiej hucie ArcelorMittal - wynika z informacji Interii. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie. Wcześniej podawano, że doszło do wybuchu gazu, ale te informacje się nie potwierdziły.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 4.32. Okazało się, że do tragedii doszło w budynku koksowni krakowskiej huty. Na miejscu zostały znalezione dwie nieprzytomne osoby. To dwaj mężczyźni.

Reklama

- Instalacja, na której doszło do zdarzenia została zabezpieczona, jej oględzin dokonuje specjalna grupa dochodzeniowa - mówi nam Marzena Rogozik, rzeczniczka ArcelorMittal w Krakowie.

Na miejscu pojawiła się policja, zakładowa straż pożarna, jednostki PSP oraz pogotowie ratunkowe.

- Osoby te zostały najpierw przeniesione do strefy bezpiecznej, a potem przekazane służbom medycznym - mówi Interii Sebastian Woźniak z wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Krakowie. W działaniach uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej, w sumie około 30 strażaków.

Mężczyzna zmarł, mimo reanimacji

Mimo reanimacji jeden z pracowników zmarł, drugi został przetransportowany do szpitala. - Podejmujemy natychmiastowe działania, aby rodziny poszkodowanych pracowników otoczyć opieką i zapewnić im wszelkie niezbędne wsparcie - mówi Marzena Rogozik. - Okoliczności zdarzenia będzie badała prokuratura, z którą będą współpracować nasze zespoły - dodaje.

Przypomnijmy, że ArcelorMittal Poland z początkiem października ogłosił decyzję o zamiarze zamknięcia na stałe części surowcowej w swoim krakowskim oddziale. "Proces zamykania instalacji wielkiego pieca i stalowni rozpocznie się w październiku i potrwa kilka tygodni" - napisano.

- Pandemia COVID-19 ma ogromne konsekwencje dla europejskiego hutnictwa. Mimo że od kilku tygodni obserwujemy niewielki wzrost popytu, spowodowany głównie uzupełnianiem zapasów, to zapotrzebowanie na stal jest wciąż znacząco niższe niż przed pandemią. A to oznacza, że musimy podjąć trudne decyzje - w tym przypadku niestety decyzję o trwałym zamknięciu wielkiego pieca i stalowni w Krakowie - mówił wówczas Sanjay Samaddar, prezes zarządu i dyrektor generalny polskiego oddziału.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Firma skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego.

RPWasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje