Reklama

Reklama

Tragedia w Tatrach. Turysta spadł ze szlaku

W poniedziałek, 21 września, w rejonie Świnickiej Przełęczy doszło do śmiertelnego wypadku. Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca przetransportowali ciało mężczyzny do Zakopanego - poinformował ratownik dyżurny Tomasz Wojciechowski.

Centralę TOPR o tragicznym wypadku poinformowali przypadkowi świadkowie, którzy poruszali się szlakiem w rejonie Świnicy. Turysta najprawdopodobniej w wyniku poślizgnięcia lub potknięcia spadł ze szlaku w kierunku Świnickiej Kotlinki.  

W Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda. W wyższych partiach Tatr mogą jednak występować oblodzenia, zwłaszcza w godzinach porannych - informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wrześniowa aura przyciąga w Tatry bardzo wielu turystów. Przekłada się to również na dużą liczbę wypadków, w tym śmiertelnych. Tylko w przeciągu dwóch tygodni zginęło tu już pięć osób.

Reklama

O dużej liczbie turystów w Tatrach mogą świadczyć choćby kolejki ustawiających się na popularnych szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia jak łańcuchy czy drabinki. Tak jest np. na kopule szczytowej Giewontu, na szlaku na Rysy oraz w rejonie Orlej Perci.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy