Reklama

Reklama

Tragedia w Małopolsce. 45-letni turysta utonął w Dunajcu

45-letni turysta utonął w Dunajcu. Jego ciało wydobyto w niedzielę w rejonie Szczawnicy.

Jak donosi "Tygodnik Podhalański", strażacy odebrali zgłoszenie o osobie płynącej nurtem Dunajca, pomiędzy Szczawnicą i Krościenkiem, w niedzielę około godz. 17.30.

Mężczyznę w wodzie zauważyła starsza kobieta. To ona zadzwoniła po służby ratunkowe. Mimo reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

"Ten człowiek prawdopodobnie stał na brzegu. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach dostał się do wody" - powiedział w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim" dyżurny z nowotarskiej straży pożarnej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa umieściło na Twitterze informację na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. 

Reklama

"Wybierajmy kąpieliska strzeżone i nigdy nie pływajmy po wypiciu alkoholu" - podkreśla RCB. Zaznacza, żeby nie skakać do wody w nieznanych miejscach i pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych. RCB zaleca, żeby nie wbiegać do wody rozgrzanym i nie pływać bezpośrednio po posiłku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy