Reklama

Reklama

Tragedia na roli. 66-latek wpadł pod koła kombajnu

W miejscowości Zabrzeż 66-letni rolnik wpadł pod koła kombajnu zbierającego zboże na jego polu. Pomimo długiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Zabrzeży k. Nowego Sącza (woj. małopolskie).

Zabrzeż. Tragedia na rol. Nie żyje 66-latek

Jak informuje portal sadeczanin.info, pierwsze zgłoszenie, które wpłynęło do stanowiska kierowania służb w Nowym Sączu, mówiło o przygniecionym mężczyźnie. Dopiero po dotarciu na miejsce okazało się, że 66-letni rolnik został przejechany przez kombajn, który kosił zboże na jego polu. 

Mimo błyskawicznej akcji służb życia mężczyzny nie udało się uratować. - Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku - poinformowała we wtorek 26 lipca rzeczniczka sądeckiej policji Aneta Izworska.

Reklama

- Decyzją prokuratora ciało 66-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych - dodała rzeczniczka. Policjantka podkreśliła, że 43-letni operator kombajnu był trzeźwy, nie miał jednak uprawnień niezbędnych do prowadzenia kombajnu zbożowego.

Wypadek w Zabrzeży. Rolnik przejechany przez kombajn

Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych.

Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną.

Nie wolno przewozić ludzi na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem.

Podczas prac polowych szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych, lub też uczestniczą w pracach gospodarczych. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy