Reklama

Reklama

TOPR: Kolejny tragiczny wypadek w Tatrach

W środę (9 września) po południu na Orlej Perci w Tatrach doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku - poinformował ratownik dyżurny TOPR Grzegorz Kubicki.

Na razie nie są znane bliższe okoliczności wypadku. Ratownicy TOPR równocześnie prowadzą inne wyprawy do poszkodowanych w różnych miejscach Tatr. Jak poinformował jeden z ratowników TOPR, prawdopodobną przyczyną tego wypadku było odpadnięcie z łańcuchów w jednym z bardziej niebezpiecznych odcinków na szlaku.

Również w środę ratownicy górscy odnaleźli ciało młodej kobiety przy szlaku prowadzącym Rysy od strony słowackiej.

Słoneczna pogoda przyciągnęła w Tatry bardzo wielu turystów. W środę od wczesnych godzin porannych w całości zajęte były parkingi przed popularnym szlakiem w kierunku Morskiego Oka.

Reklama

Górskie szlaki są mokre i śliskie. Turystów jest tak wielu, że w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia - jak łańcuchy czy drabinki - tworzą się kolejki oczekujących do wejścia na szczyt. Tak jest np. pod kopułą szczytową Giewontu, na szlaku na Rysy oraz na Orlej Perci - informują służby Tatrzańskiego Parku Narodowego.


Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama