Reklama

Reklama

Tatry przeżywają oblężenie. Brak miejsc parkingowych i gigantyczne korki

Internetowa sprzedaż biletów parkingowych miała rozładować korki tworzące się na drodze do Morskiego Oka. Korki jednak nie zniknęły, ponieważ część turystów próbuje dostać się na miejsce bez biletu - informuje RMF FM.

Turyści podkreślają, że miejsca parkingowe rezerwowali z co najmniej dobowym wyprzedzeniem, a w drogę ruszyli nad ranem. Przed 5 rano parking Tatrzańskiego Parku Narodowego przed wejściem na szlak do Morskiego Oka już się zapełnił.

Reklama

Na piątek 31 lipca nie ma już wolnych miejsc na parkingach TPN w rejonie Morskiego Oka. Można już rezerwować terminy sierpniowe.

Internetowa rezerwacja miejsc parkingowych

Do dyspozycji na obu parkingach jest 800 miejsc. Dzięki systemowi rezerwacji on-line turyści wybierający się do Morskiego Oka mają pewność, że będą mieli, gdzie pozostawić swoje pojazdy. 

Pozostali turyści, którzy nie dokonają wcześniejszych rezerwacji na tych parkingach, mogą skorzystać z innych położonych na terenie gminy Bukowina Tatrzańska i skorzystać z dowozu busem. Komunikacją zbiorową można się dostać na szlak także z Zakopanego.

Bilety parkingowe z rezerwacją miejsca na parkingach Palenica Białczańska oraz Łysa Polana można kupić przez internet poprzez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. 

Ani na Palenicę Białczańską, ani na Łysą Polanę turysta nie wjedzie bez biletu zakupionego online - nawet jeśli będzie tam wolne miejsce postojowe. Wcześniej ci, którzy postoju auta nie zamówili online, mogli skorzystać z drugiego parkingu na Łysej Polanie. Teraz i ten parking jest objęty rezerwacją.  

To, czy są wolne miejsca, można sprawdzić w aplikacjach i na stronie tpn.pl.

Na drodze w kierunku Morskiego Oka są patrole policyjne, które kierują ruchem. Policja apeluje, aby turyści korzystali z komunikacji zbiorowej. Busy docierają pod sam szlak do Morskiego Oka.

Maciej Pałahicki

Justyna Lasota-Krawczyk

Czytaj na RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje