Reklama

Reklama

Tatry: Pod Zawratem znaleziono dwa ciała

Ratownicy TOPR przetransportowali do Zakopanego ciała dwójki turystów odnalezionych pod Zawratem w Tatrach. Jak oceniają ratownicy - turyści spadli Zawratowym Żlebem najprawdopodobniej w piątek w godzinach nocnych lub sobotę nad ranem.

W Zawratowym Żlebie odnaleziono porozrzucane rzeczy turystów. Na ciało pierwszej ofiary wypadku natrafili przypadkowi turyści w sobotę (13 czerwca) rano i powiadomili TOPR. Na miejsce ratownicy udali się na pokładzie śmigłowca. Wówczas odnaleziono kolejne ciało.

W piątek (12 czerwca) w Tatrach doszło do serii wypadków. W trakcie długiego czerwcowego weekendu wypoczywa tam wielu turystów. Słoneczna i ciepła pogoda zachęca do górskich wypraw, jednak wysoko w górach panują jeszcze warunki zimowe. 

Reklama

Na szlakach w miejscach zacienionych i żlebach leżą płaty zmrożonego śniegu. Wejście w taki teren bez odpowiedniego sprzętu, jak raki czy czekan, grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama