Reklama

Reklama

Tatry: Piorun uderzył w turystów pod Giewontem

Podczas piątkowej burzy piorun poraził czworo litewskich turystów pod Giewontem. Poszkodowani przebywają w zakopiańskim szpitalu, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło przed południem. 

Po czworo rannych turystów wysłano śmigłowiec TOPR.

Turyści z Litwy- dwie dorosłe kobiety, mężczyzna i 11-letni chłopiec - zostali z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy pod Giewontem przetransportowani helikopterem do szpitala. "Kobieta została przeniesiona w noszach, pozostała trójka była w stanie o własnych siłach wsiąść do śmigłowca" - powiedział PAP dyżurny TOPR Bartłomiej Gąsienica-Józkowy.

Jak poinformowano PAP w szpitalu, stan turystów jest stabilny, trójka z nich wkrótce zostanie wypisana, a 56-letnia kobieta w stanie średniociężkim pozostanie jeszcze na obserwacji. Życiu Litwinów obecnie nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje do turystów, aby - jeśli widzą, że prognozy pogody wskazują na burze - nie przebywali w rejonie Giewontu i łańcuchów górskich. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy