Reklama

Reklama

Tatry: Olbrzymi ruch turystyczny w kierunku Morskiego Oka

W środę (22 lipca) na najpopularniejszym szlaku w Tatrach - w kierunku Morskiego Oka - panuje bardzo duży ruch turystyczny. Już we wtorek były zarezerwowane wszystkie miejsca parkingowe przy szlaku. Mimo tego turyści swoimi samochodami usiłują się dostać jak najbliżej wejścia do parku.

Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomina, że wszystkie miejsca parkingowe położone przy początkowym odcinku szlaku prowadzącym do Morskiego Oka, położone na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, należy rezerwować dzień wcześniej. Do dyspozycji na obu parkingach jest 800 miejsc. Dzięki systemowi rezerwacji on-line turyści wybierający się do Morskiego Oka mają pewność, że będą mieli, gdzie pozostawić swoje pojazdy. 

Pozostali turyści, którzy nie dokonają wcześniejszych rezerwacji na tych parkingach, mogą skorzystać z innych położonych na terenie gminy Bukowina Tatrzańska i skorzystać z dowozu busem. Komunikacją zbiorową można się dostać na szlak także z Zakopanego.

Reklama

Bilety parkingowe z rezerwacją miejsca na parkingach Palenica Białczańska oraz Łysa Polana można kupić przez internet poprzez stronę internetową, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. W środę (22 lipca) już w południe zarezerwowana była ponad połowa miejsc na dzień następny.

Na drodze w kierunku Morskiego Oka są patrole policyjne, które kierują ruchem. Policja apeluje, aby turyści korzystali z komunikacji zbiorowej. Busy docierają pod sam szlak do Morskiego Oka. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy