Reklama

Reklama

Tarnów: Szalony rajd po sklepie, chcieli sławy w internecie

Tarnowska policja zatrzymała wszystkich odpowiedzialnych za sobotni szalony rajd w jednej z miejscowych galerii handlowych. Kierowca motocykla przejechał przez alejki sklepowe między robiącymi zakupy klientami, cały przejazd został nagrany, a film umieszczono w sieci. Ochrona galerii sprawę zgłosiła na policję.

Policja ustaliła, że w organizacji i realizacji tego wyczynu brało udział 9 osób: kierowca motocykla 17- letni Dawid P. oraz 8 osób, które mu pomagało. Olga Żabińska z tarnowskiej policji dodaje, że akcja była zaplanowana, a koledzy nastolatka, oprócz filmowania szaleńczego rajdu, otwierali mu drzwi. Wszyscy pozostawali ze sobą w telefonicznym kontakcie. Inspiracją dla nastolatków miał być internetowy film z podobnego rajdu, ale samochodowego.

Reklama

Trójka spośród organizatorów to 17 i 18-latkowie. Odpowiedzą za wybryk jak dorośli; zostanie im jeszcze dziś postawiony zarzut narażenia na niebezpieczeństwo osób, które znajdowały się na trasie przejazdu motocykla. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostałej 6-tki trafi do sądu rodzinnego.

Policja ustaliła również, że kierujący motocyklem nie miał uprawnień do prowadzenia jednośladu. Odpowie nie tylko za narażenie na niebezpieczeństwo odwiedzających galerię, ale również za złamanie kilku przepisów ruchu drogowego.

Wszyscy tłumaczyli, że wpadł im do głowy ten głupi pomysł, bo chcieli zaistnieć w internecie i zaimponować znajomym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje