Reklama

Reklama

Tarnów: Jarosław Kaczyński odsłoni pomnik brata. Mieszkańcy planują protesty

W sobotę w Tarnowie odsłonięty zostanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. W wydarzeniu weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który 18 czerwca obchodzi urodziny. Mieszkańcy zapowiedzieli protesty.

W sobotę, 18 czerwca prezes PiS odsłoni w Tarnowie (woj. małopolskie) pomnik brata. Posąg znajduje się przed tamtejszym dworcem.

W uroczystości wezmą udział lokalni działacze PiS oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Nie pojawi się jednak prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

"Niestety, okoliczności powstania pomnika nie pozwalają mi na wzięcie w niej udziału i proszę to potraktować jako wyraz mojej dezaprobaty wobec państwa poczynań" - możemy przeczytać w oficjalnym piśmie skierowanym do społecznego komitetu budowy pomnika.

Reklama

Zabraknie również przewodniczącego Rady Miasta Jakuba Kwaśnego.

Jak podaje TOK FM, ani zarządu miasta ani tarnowskiej rady nie poinformowano o budowie pomnika przed zabytkowym dworcem. O sprawie dowiedzieli się z mediów.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego. Mieszkańcy Tarnowa protestują

Grupa tarnowian zaplanowała na sobotę protesty. Wzdłuż ulicy Krakowskiej, w miejscach, przez które będą przejeżdżać zaproszeni na dzisiejsze odsłonięcie pomnika goście, pojawią się banery z hasłami sprzeciwu.

Kilka osób udostępniło również przestrzeń w oknach na ten cel.

Stowarzyszenie ProTarnów nie wyklucza, że nie będzie to jednorazowa akcja. Organizacja zamierza również walczyć o przeniesienie pomnika na rondo prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy