Reklama

Szokujące zdjęcie z Tatr. Niebezpieczeństwo tuż pod stopami

Kolejny przejaw bezmyślności turystów w Tatrach. Problem, co zaskakuje, wraca co roku. Do sieci trafiło zdjęcie z Morskiego Oka. Widać na nim, jak turyści chodzą po lodzie, który przykrył taflę jeziora. Taka "zabawa" może skończyć się tragedią.

W ostatnich dniach mróz nie odpuszcza. Pogoda robi się typowo zimowa - spada temperatura, pojawiają się też opady śniegu. 

Tatry. Turyści spacerują po Morskim Oku

Widać to zwłaszcza w Tatrach, gdzie biało jest już od jakiegoś czasu. Ujemne temperatury doprowadziły też do zamarzania górskich jezior, w tym popularnego wśród turystów Morskiego Oka.

Takie okoliczności sprzyjają jednak "głupim pomysłom". Ich przejawem jest m.in. wchodzenie na zamarznięte jeziora w Tatrach. Problem, co gorsza, wraca co roku. 

Do sieci trafiło właśnie zdjęcie z okolic Morskiego Oka. Widać na nim turystów, którzy spacerują po zamarzniętej tafli. "Lód ma obecnie kilka cm grubości" - alarmuje Meteoprognoza na Twitterze. 

Reklama

Tatry. Turyści na Morskim Oku. Apel służb

Służby apelują o rozsądek i niewchodzenie na lód. Jak podkreśla Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, takie zachowanie może poskutkować załamaniem się zamarzniętej tafli. Zwłaszcza teraz, gdy lód dopiero zaczyna nabierać grubości.

Lód w Tatrach skuł tafle Czarnego Stawu pod Rysami i Przedniego Stawu w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tatry | Morskie Oko | turyści | lód

Reklama

Reklama

Reklama