Reklama

Reklama

Sylwester w Zakopanem. Incydent podczas imprezy

80 tys. osób witało 2018 rok na zakopiańskiej Równi Krupowej - oceniła policja. Zatrzymano mężczyznę, który chciał wtargnąć na sylwestrową scenę. W Zakopanem odbywał się "Sylwester Marzeń" z TVP2.

Podczas zakopiańskiego Sylwestra wystąpili tacy artyści jak Luis Fonsi z przebojem "Despacito", Modern Talking, Limahl, Maryla Rodowicz, czy Sławomir z przebojem "Miłość w Zakopanem".

"W wydzielonym sektorze przy wielkiej sylwestrowej estradzie bawiło się 10 tys. osób, ale wokół zebrało się dodatkowo 70 tys. sylwestrowiczów. Impreza przebiega spokojnie, dotychczas zatrzymaliśmy jedną osobę, która naruszyła nietykalność cielesną ochroniarza" - powiedziała PAP rzeczniczka zakopiańskiej policji Agnieszka Szopińska.

Ochroniarz imprezy odbywającej się na Równi Krupowej chciał sprawdzić identyfikator mężczyzny, który przebywał w strefie zamkniętej, przeznaczonej tylko dla organizatorów imprezy. Mężczyzna odepchnął i uderzył ochroniarza, po czym zaczął uciekać próbując wtargnąć na scenę. Został zatrzymany przez służby porządkowe i przekazany policji. Podejrzany to 35-letni Polak stale mieszkający w Anglii. 

Reklama

"W poniedziałek mężczyzna zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzuty, bo naruszenie nietykalności cielesnej służby porządkowej w trakcie imprezy masowej to przestępstwo za które grozi do dwóch lat pozbawienia wolności" - wyjaśniła Szopińska. 

Poza tym incydentem policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń do godziny 1-szej. Sporo osób zdecydowało się na przyjazd na imprezę samochodami, co najpewniej spowoduje paraliż komunikacyjny przy powrotach z imprezy.

Pod Giewontem wystąpili ponadto: Ania Dąbrowska, Krzysztof Cugowski, Margaret, Michał Szpak, Urszula, Rafał Brzozowski, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Norbi, DJ Gromee, Ania Wyszkoni, zespoły "Wanda i Banda", "Kombi", "Red Lips" i "Bolter" oraz największe gwiazdy disco polo: Zenona Martyniuka i zespół "Bayer Full".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy