Reklama

Reklama

Świniarsko: Kierowca potrącił trzy dziewczynki i odjechał z miejsca wypadku

Na przejściu dla pieszych obok szkoły w Świniarsku (województwo małopolskie) kierowca potrącił trzy dziewczynki w wieku od 9 do 13 lat. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku - informuje portal sądeczanin.info.

W czwartek po południu około godziny 15.30 doszło do potrącenia trzech dziewczynek narodowości ukraińskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych tuż przed szkołą w Świniarsku. Dzieci przechodziły przez jezdnię na zielonym świetle. 

Dziewczynki zostały przewiezione do szpitala w Nowym Sączu. Jedna z nich ma uraz głowy, dwie - kończyn. Jak informuje Katarzyna Cisło z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, były przytomne.

Wypadek w Świniarsku: Kierowca potrącił trzy dziewczynki

Kierowca cinquecento nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia, jednak został już ujęty przez policję. To 77-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego.

Reklama

- Kierowca został zatrzymany w miejscu zamieszkania, około 10 km od miejsca zdarzenia. Mężczyzna dmuchał, był trzeźwy. Została mu też pobrana krew do badań - powiedziała Katarzyna Cisło.

Policja zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy, zabezpieczono również samochód do ewentualnych badań.

- Mężczyzna twierdzi, że nie zauważył, że doszło do potrącenia. Trwa postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia - poinformowała policja.

Na miejscu pracują funkcjonariusze. Ruch odbywa się wahadłowo. Korki tworzą się w kierunku Nowego Sącza i Podegrodzia - przekazuje sądzeczanin.info.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy