Reklama

Reklama

Sławków: Wypadek na przejściu dla pieszych. Za kierownicą siedział burmistrz Olkusza

Na drodze krajowej numer 94 w Sławkowie osobowy mercedes, kierowany przez 72-letniego mężczyznę, nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił pieszą - podała Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie. Kobieta doznała poważnych obrażeń i została przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mieszkańcy Olkusza, będący świadkami zdarzenia, poinformowali że za kierownicą auta siedział był burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik. Ten przyznał, że uczestniczył w zdarzeniu, ale równocześnie odmówił udzielenia dalszych informacji, ze względu na prowadzone postępowanie.

"W dniu dzisiejszym o godzinie 12.41 zostaliśmy zadysponowani do wypadku komunikacyjnego na DK94. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych obok skrzyżowania z ul. Okradzionowsķą" - podała w sobotę, 9 października Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie.

Wypadek na przejściu dla pieszych

"Kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych. Kobieta z obrażeniami została przetransportowana do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" - dodano w komunikacie.

Według świadków za kierownicą uczestniczącego w zdarzeniu Mercedesa GTC siedział burmistrz Olkusza, Roman Piaśnik. 

Reklama

Z politykiem skontaktowała się redakcja "Gazety Krakowiskiej". - Uczestniczyłem w wypadku w Sławkowie. Nie mogę jednak udzielić więcej informacji, ponieważ w tej sprawie jest prowadzone postępowanie. Wszelkich informacji udzielę, gdy policja zakończy postępowanie - powiedział Piaśnik.

Kto spowodował wypadek?

Rzecznik prasowy policji w Będzinie powiedział dziennikowi, że kierowca mercedesa był trzeźwy, a w sprawie trwa policyjne dochodzenie. 

Według nieoficjalnych informacji poszkodowana miała przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych, ale mundurowi nie chcieli potwierdzić wspomnianych doniesień.

Kobieta nadal przebywa w szpitalu. Dziennikarzom nie udało się ustalić, w jakim jest stanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje