Reklama

Skradziony zabytkowy pastorał wróci na Skałkę

XIX wieczny pastorał św. Stanisława skradziony z sadzawki na dziedzińcu klasztoru Paulinów na Skałce odzyskali krakowscy policjanci. Aktualnie trwa ustalanie sprawców kradzieży – informuje policja.

Zabytkowy pastorał - atrybut figury św. Stanisława stojącej w sadzawce na dziedzińcu klasztoru Paulinów na Skałce - został skradziony na przełomie października i listopada 2016 roku.

Wartość pastorału szacuje się na co najmniej 5 tys. złotych. Dodatkowo figura św. Stanisława znajduje się w rejestrze zabytków ruchomych woj. małopolskiego, dlatego policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krakowie prowadzili śledztwo w sprawie kradzieży dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury.

W sierpniu udało się ustalić, że może znajdować się w jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu. Jak się okazało, pastorał był ukryty w piwnicy tej kamienicy.

Reklama

Trwa ustalanie kręgu osób, które mogły mieć udział zarówno w kradzieży jak i jego ukryciu.

"Zabytkowy przedmiot trafił do laboratorium kryminalistycznego Policji. Po badaniach wróci na swoje miejsce" - informuje krakowska policja.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy