Reklama

Reklama

RMF24: Wstrząsy w Małopolsce: "Dom się ruszał"

Oświęcim, Chełmek, Libiąż i Przeciszów w Małopolsce. Mieszkańcy tych miejscowości przekazali na Gorącą Linię RMF FM informację o co najmniej dwóch wieczornych wstrząsach.

"Szyby zaczęły dzwonić. Dom się ruszał. Po około dwóch minutach był drugi wstrząs, ale lżejszy. Podłoga się ruszała" - opowiadał RMF FM pan Dariusz.

"Trzęsło kilka sekund. Co jakiś czas nas odwiedzają nas takie wstrząsy" - dodał inny słuchacz radia pan Marek. 

"Było kilka zgłoszeń. Na tym etapie sytuacja się ustabilizowała" - przekazało RMF FM małopolskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

"Miejmy nadzieję że nie dojdzie do kolejnych. Tym bardziej, że nie mamy potwierdzenia z żadnej ze stacji sejsmicznych na chwilę obecną. Wstrząsy były niewielkie w stosunku do tego, co było ostatnio. Zgłoszenia mieszkańców trzeba potraktować  poważnie, ale nie mamy potwierdzenia co do siły i konkretnego miejsca zdarzenia" - informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Reklama

Kilka dni temu w Jaworznie, Chełmie Śląskim, Imielinie, i Chrzanowie odczuwalne były wstrząsy pochodzące z kopalni "Ziemowit" .

"Nie wstrzymano wtedy wydobycia i nie wycofano załogi, bo nie  było takiej potrzeby" - tłumaczył wtedy na antenie RMF FM rzecznik Kompanii Węglowej Tomasz Głogowski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy