Reklama

Reklama

​RMF24: Gigantyczna flaga nad Krakowem!

Flaga wzniosła się na wysokość 152 metrów! O poranku udało się ją rozwinąć na Bulwarach Wiślanych. Wiatr okazał się jednak zbyt silny i balon o godz. 9 nie mógł ponownie wzbić się w powietrze.

O poranku załoga RMF FM wykonała próbę wyniesienia flagi. Balon wzniósł się na wysokość 152 metrów. Widok zapierał dech w piersiach, a my pobiliśmy rekord! To najdłuższa wisząca flaga w Polsce.

Reklama

Niestety, o godz. 9 wiatr okazał się zbyt silny i uniemożliwił nam rozwinięcie całej 180-metrowej biało-czerwonej wstęgi. Od rana na posterunku był zastęp harcerzy i ekipa balonu widokowego.

Dla tych, którzy zdecydowali się razem z nami świętować Dzień Flagi, RMF FM przygotowało małą niespodziankę; rozdaje kilka tysięcy biało-czerwonych chorągiewek! Gigantyczną flagę w całej okazałości można nadal podziwiać rozłożoną na Bulwarach Wiślanych.

Flaga ma 180 metrów długości, ponad 6,5 metra szerokości i waży aż 150 kilogramów! Wykorzystano 1200 m kwadratowych materiału, a sam proces jej tworzenia trwał dwa tygodnie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA RMF24.PL

Dowiedz się więcej na temat: flaga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy