Reklama

Reklama

RMF: Tragedia w Tatrach. Turysta spadł z Kazalnicy Mięguszowieckiej

W nocy doszło do śmiertelnego wypadku w Tatrach - dowiedział się reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Z Kazalnicy Mięguszowieckiej spadł mężczyzna - zginął na miejscu. Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że ofiarą był policjant komisariatu w Jordanowie st. sierż. Paweł Burdyl.

Ratownicy TOPR wezwani na miejsce odnaleźli jego ciało u podnóża ściany. Mężczyzna wraz z kolegą biwakował w rejonie szlaku na szczycie Kazalnicy. W nocy wyszedł z namiotu i już do niego nie wrócił. Możliwe, że się poślizgnął i spadł w kilkusetmetrową przepaść.

"Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem" Po południu Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że w wypadku zginął 27-letni st. sierz. Paweł Burdyl. W policji pracował od dziewięciu lat, a jego pasją były góry. Był ratownikiem GOPR Grupy Beskidzkiej, ale wspinał się nie tylko po polskich górach.

"Był zaangażowanym, pełnym pasji policjantem, a zarazem wesołym i życzliwym człowiekiem. Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - można przeczytać w policyjnym oświadczeniu.

Reklama

Trudne warunki w Tatrach

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są trudne. "Od wysokości około 1600 m n.p.m. występuje śnieg oraz silne oblodzenia na szlakach. Na niżej położonych szlakach występuje błoto, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej oraz na Ścieżce nad Reglami pomiędzy Doliną Chochołowską a Kościeliską" - można przeczytać w komunikacie turystycznym TPN.

W Tatrach wciąż obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że możliwe jest samoistne schodzenie małych i średnich lawin. "Należy zachować szczególną ostrożność na stokach bardzo stromych lub ekstremalnych" - wskazuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Maciej Pałahicki

Nicole Makarewicz

Zobacz na stronie RMF24.pl.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama