Reklama

RMF: Czarny dym nad Trzebinią. Płonie składowisko opon

Kłęby czarnego dymu unoszą się nad małopolską Trzebinią i okolicą. Strażacy walczą tam z pożarem składowiska opon. Ogień objął hektar powierzchni - powiedział RMF FM zastępca komendanta powiatowego straży pożarnej w Chrzanowie Andrzej Dudziak. Aktualnie z pożarem walczy ponad 190 strażaków.

Z pożarem walczy prawie 190 strażaków. W tej chwili ratownicy starają się przede wszystkim zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Pożar wybuchł ok. godziny 1.30 na składowisku o powierzchni ok. 1 ha, ale ogniem objęty jest mniejszy teren o powierzchni 40 na 50 metrów. Okolica jest spowita gęstym dymem.  

"Akcja jest trudna, ponieważ płoną opony i inne materiały gumowe. Na miejsce wysłane zostały dwa kontenery ze środkiem pianotwórczym. Strażacy budują z węży linię gaśniczą, która pozwoli na podanie wody z miejscowego zbiornika i na rozpoczęcie głównego natarcia" - powiedział PAP Woźniak.  

Reklama

W akcji do zrzutów wody używane są także dwa samoloty.  

Strażacy szacują, że gaszenie ognia może potrwać do wieczora, a jego dogaszanie nawet kilka dni.

Z informacji RMF FM wynika, że dym widoczny jest z kilku kilometrów.

Na miejscu jest policja, inspektorzy Sanepidu i Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska oraz przedstawiciele nadleśnictwa.  

Strażacy uspokajają, że w dymie nie ma substancji, z powodu których konieczne by było zarządzenie ewakuacji, ale apelują o zamknięcie okien i nie zbliżanie się do terenu objętego pożarem.

PAP/RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy