Reklama

Resztkami sił próbował wydostać się z wody. Policjanci i strażacy uratowali wycieńczonego psa

Policjanci i strażacy ochotnicy z Biecza uratowali w Boże Narodzenie psa, który od dłuższego czasu znajdował się w rzece i nie był w stanie samodzielnie wyjść na brzeg.

Zwierzę tonące w rzece Ropa zauważył przechodzień spacerujący w okolicy Biecza z własnym pupilem. Na miejsce przyjechał sierż. sztab. Sebastian Michalski z kolegą z patrolu oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

- Pies był zdezorientowany, wycieńczony i skomląc resztkami sił próbował wydostać się z wody. Liczyła się każda minuta, gdyż panowała ujemna temperatura. Nie można było dotrzeć do zwierzęcia po lodzie. Każda taka próba kończyła się załamaniem lodu - relacjonuje rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Reklama

Sierż. Sebastian Michalski wszedł do wody wyposażony przez druhów w kamizelkę ratunkową, linkę do holowania i deskę ortopedyczną. Przy wykorzystaniu tej deski, która rozkładała jego ciężar na lodzie, udało mu się dotrzeć do psa, wyciągnąć go z wody i bezpiecznie przetransportować na brzeg. Policjant cały czas był ubezpieczany przez swojego kolegę z patrolu oraz druhów z OSP.

Uratowany pies, bardzo wyziębiony, został przekazany od opiekę weterynarza.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: tonący pies | Małopolskie | Biecz | OSP | rzeka Ropa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy