Reklama

Reklama

Prezydent: Niedopatrzenia Polskiego Ładu poprawić, sprawę Pegasusa wyjaśnić

- Odpowiednie możliwości wyjaśnienia wykorzystywania systemu Pegasus ma Sejm. Jest Komisja ds. Służb Specjalnych - mówił w niedzielę prezydent RP Andrzej Duda podczas narciarskich zawodów charytatywnych w Zakopanem. Odniósł się również do kontrowersji wokół wdrażania Polskiego Ładu.

Zdaniem prezydenta, "wszelkie niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba jak najszybciej poprawić". - To bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjnie i ustawowe - dodał Andrzej Duda, zapytany przez dziennikarzy pod narciarskim stokiem.

Mówił również o sprawie inwigilacji programem Pegasus, której - według badaczy z Kanady - zostali poddani mecenas Roman Giertych, prokurator Ewa Wrzosek i senator KO Krzysztof Brejza. - Jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały, powinny one zostać wyjaśnione w otwarty sposób - uznał Duda.

Przypomniał, że "odpowiednie możliwości" wyjaśnienia wykorzystywania systemu Pegasus ma Sejm. - Jest sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych - powiedział prezydent.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda na nartach. Bierze udział w akcji charytatywnej

Głowa państwa w niedzielę bierze udział w charytatywnych zawodach narciarskich "12H Slalom Maraton" w Zakopanem. Podczas trwającej 12 godzin imprezy sportowej czołowi polscy narciarze, wraz z podopiecznymi Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy.

Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji. Na stoku na Polanie Szymoszkowej równolegle odbywa się mini slalom, w którym biorą udział amatorzy - dzieci i dorośli.

Celem ideowym imprezy jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, która włącza do sportu i rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnością z regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na sport osób z niepełnosprawnością.

Prezydent zjeżdża ze stoku z numerem jeden

Od 2017 roku honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest też honorowym Kapitanem Drużyny.

Prezydent niemal co roku bierze czynny udział w tym charytatywnym narciarskim maratonie, zjeżdżając slalomem z numerem jeden. Andrzej Duda stwierdził, że to wydarzenie jest jednym z najważniejszych w jego prezydenckim kalendarzu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy