Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda na zawodach narciarskich w Zakopanem. Mówił o zakażeniu koronawirusem

- Już ozdrowiałem. Na szczęście tym razem choroba nie była poważna. Praktycznie rzecz biorąc nie odczułem, że jakakolwiek choroba mnie dotknęła - mówił w niedzielę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa bierze udział w VIII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2022". Duda przyznał, że w jego prezydenckim kalendarzu "to jedno z najważniejszych wydarzeń roku".

Prezydent Andrzej Duda po pierwszym, inauguracyjnym zjeździe na Polanie Szymoszkowej podziękował uczestnikom charytatywnego maratonu i organizatorom wydarzenia. 

- W moim prezydenckim kalendarzu, to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku - przyznał prezydent, dodając, że "media trafnie przewidziały, że Duda, mimo że chory i tak przyjedzie na maraton".

- Mówię wszystkim, że już ozdrowiałem. Na szczęście tym razem choroba nie była poważna. Praktycznie rzecz biorąc nie odczułem, że jakakolwiek choroba mnie dotknęła. Jeżeli ktoś wątpi w skuteczność szczepień, to teraz z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że po trzech dawkach szczepionki znacznie lżej zniosłem tą chorobę niż w 2020 r., gdy byłem chory po raz pierwszy - zapewniał prezydent.

Reklama

Prezydent dodał, że "odsiedział 10 dni w zamknięciu". - Ale jestem i cieszę się ogromnie, że pan Bóg tak sprawił, że mogłem tutaj dotrzeć i jestem na tych zawodach tutaj, z wami. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja - mówił Andrzej Duda.

Prezydent Duda kilkukrotnie inaugurował zawody

Charytatywne zawody z udziałem głowy państwa odbywają się w Zakopanem co roku. Prezydent kilkukrotnie inaugurował już "12H Slalom Maraton Zakopane".

Pomysłodawczynią tych zawodów jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. Dwa lata temu narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km.

Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy