Reklama

Reklama

Pożar pustostanu w Zakopanem. Poszkodowani bezdomni

W centrum Zakopanego zapalił się pustostan. Podczas akcji gaśniczej strażacy odnaleźli w nim ciała dwóch osób. Dwie kolejne trafiły do szpitala. W niszczejącej od lat zabytkowej willi chronili się bezdomni.

Reklama

Pożar w zabytkowej i niszczejącej willi "Borek", w której mieszkał i tworzył artysta Władysław Hasior, wybuchł w niedzielę w godzinach porannych. Ogień zaprószyli najprawdopodobniej przebywający tam bezdomni. Z płonącego budynku zostały ewakuowane trzy osoby. Dwie z nich trafiły do szpitala na obserwację, a jedna osoba która, nie poniosła obrażeń, trafiła na komisariat policji w Zakopanem.

Reklama

Strażacy mieli informację, że w budynku może jeszcze ktoś przebywać. Po przeszukaniu zadymionych pomieszczeń odnaleziono ciała dwóch osób.

- W chwili przyjazdu na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży budynek był całkowicie objęty ogniem - relacjonował Krzysztof Leja z zakopiańskiej straży pożarnej.

Pożar gasiło 14 zastępów PSP i OSP.

W niszczejącej zabytkowej willi przy ul. Jagiellońskiej wybudowanej 1897 r. w stylu zakopiańskim od lat gromadzili się bezdomni.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje