Reklama

Reklama

Powiew sztuki

Długi majowy weekend nie musi wcale kojarzyć się z grillem i leniuchowaniem. Można go spędzić na świeżym powietrzu, chłonąc z każdym powiewem wiosny zapach drewna, terpentyny i sztuki w prawdziwym wydaniu.

Taka okazja nadarzyła się mieszkańcom gminy Bolesław, z myślą o których tutejszy, Gminny Ośrodek Kultury przygotował "Galerię na werandzie".

Reklama

Galeria, jaką zorganizowano przed budynkiem GOK zgromadziła nie tylko obrazy, ale i rękodzieło w różnym wydaniu, w tym biżuterię, rzeźbę, kartki i ręcznie zdobione naczynia.

Prace te zostały wykonane przez uczestników "Art Weekendów" - sobotnich spotkań ze sztuką, jakie odbywają się w ośrodku: Bianki Skowronek, Małgorzaty Wieczorek, Beaty Bazan Bagrowskiej, Iwony Skupińskiej i Marii Stachurskiej.

Wystawę dopełniał kiermasz wydawnictw Gminnego Ośrodka Kultury. Jakby tego było mało, majówka była niepowtarzalną okazją do podpatrzenia pracy lokalnego rzeźbiarza, Zbigniewa Strasia, który przed niejednym odkrył tajniki posługiwania się dłutem.

Na obrazach i rękodziele się nie skończyło. Jak świętować, to świętować. Niejedno okno okolicznych domostw otwarło się na oścież, gdy na scenie, tuż przy galerii pojawił się zespół muzyczny "Ara" ze współczesnym repertuarem. Miło nam było gościć zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. A kto nie był - niech żałuje. I dalej odpoczywa tylko przy grillu.

Katarzyna Górska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy