Reklama

Reklama

Policja ostrzega: Nie graj w trzy kubki

Zakopiańska policja przestrzega przed grą w tak zwane trzy kubki. "Nie masz szans na wygraną" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Funkcjonariusze wskazują, że Zakopane to "moc atrakcji, unikatowy klimat, wspaniałe wydarzenia kulturalne, piękne widoki, ale w niektórych rejonach miasta można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. trzy kubki".

Gra w trzy kubki polega na tym, że prowadzący grę zmienia błyskawicznie ustawienie kubków, a gracz ma za zadnie wskazać ten, który skrywa zwycięską monetę bądź kulkę. Oczywiście gracz, aby wziąć udział w zabawie, musiał wcześniej za grę zapłacić. Najczęściej oszust współpracuje ze wspólnikami: pozoruje grę, a przypadkowa osoba wierzy, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy, początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna obstawiać większe kwoty.

Reklama

- Pod żadnym pozorem nie pozwól się sprowokować do wzięcia udziału w grze! Nie masz szans na wygraną! Przystępując do gry, stracisz pieniądze! Osoby wygrywające, ostentacyjnie cieszące się z wygranej współpracują z urządzającymi ten proceder po to aby zachęcić potencjalnych graczy - podkreśla policja. 

Oszustwo na "trzy kubki" podlega kodeksowi wykroczeń. Sprawca podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy