Reklama

Reklama

Podniebna awantura w samolocie do Krakowa

Na pokładzie samolotu lecącego z Charkowa do Krakowa doszło do awantury między obywatelami Ukrainy. Po wylądowaniu w Polsce agresywni mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Dwóch obywateli Ukrainy wszczęło awanturę na pokładzie samolotu lecącego z Charkowa do Krakowa. - Doszło między nimi do zaczepek słownych i próby agresji fizycznej - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej Justyna Drożdż.

Agresywnych pasażerów próbowała uspokoić załoga samolotu. Nic to jednak nie dało, bo mężczyźni nie chcieli wykonywać poleceń.

- Dodatkowo, inna zaintrygowana sytuacją obywatelka Ukrainy - pomimo wyraźnych nakazów stewardesy - nagrywała zaistniałe zdarzenie, potęgując tym samym nerwową atmosferę wśród pozostałych podróżnych - dodała rzeczniczka. 

Reklama

Zastosowano środki przymusu bezpośredniego

Po wylądowaniu na lotnisku w Krakowie na pokład maszyny weszli funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy wezwali agresywnych pasażerów do zachowania zgodnego z prawem i polecili bezzwłoczne opuszczenie samolotu. 

Wobec jednej osoby, która nie zastosowała się do poleceń i odmówiła dobrowolnego wyjścia z samolotu, zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek.

Ostatecznie, dwóch obywateli Ukarany ukaranych zostało mandatami karnymi. Trzecia z osób odmówiła przyjęcia grzywny, dlatego jej sprawą zajmie się teraz sąd. 

Reklama

Reklama

Reklama