Reklama

Reklama

Podhale: Powalone drzewa zablokowały drogę do Morskiego Oka

Wiatr halny powalił wiele drzew i zablokował drogę prowadzącą do Morskiego Oka. Traktem nie da się przejść. Jak poinformowała Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego, TPN wstrzymał sprzedaż biletów, a turyści proszeni są o rezygnację z planów wycieczkowych.

- Droga do Morskiego Oka jest niedrożna, leżą na niej drzewa powalone wichurą - wstrzymaliśmy sprzedaż biletów, nie kursują też wozy konne. Nadal intensywnie wieje, jest bardzo niebezpiecznie. Prosimy turystów o zrezygnowanie z planów górskich w obecnej sytuacji - powiedziała Kołodziejska i dodała, że służby parku pracują nad usunięciem powalonych drzew z drogi do Morskiego Oka, ale silny wiatr się utrzymuje i przewraca kolejne drzewa.

Reklama

Halny osiąga na Kasprowym Wierchu prędkość w porywach do 140 km na godzinę, ale według prognoz może jeszcze przybrać na sile. W Zakopanem porywy wiatru przekraczają 70 km/h.

20 interwencji straży pożarnej

W związku z żywiołem od rana do godzin popołudniowych strażacy z Zakopanego byli wzywani 20 razy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Kościelisku na osiedlu Szeligówka, gdzie pod naporem wiatru z domu została zerwana część pokrycia dachowego. W Zakopanem drzewa spadły na dwa samochody.

Według prognoz halny osłabnie w środę, a w czwartek zacznie padać śnieg.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź!

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje