Reklama

Pandemia nie wystraszyła Polaków. Tłumy turystów w Zakopanem i w Bieszczadach

Trwająca czwarta fala epidemii COVID-19 nie zniechęciła Polaków do sylwestrowych wyjazdów. Do Zakopanego przyjeżdżają tłumy turystów, którzy chcą spędzić sylwestra pod Tatrami. Duży ruch turystyczny obserwuje się także w Bieszczadach, gdzie zarezerwowana jest zdecydowana większość miejsc noclegowych.

W związku z dużą liczbą turystów, do Zakopanego przyjechały dodatkowe siły policji z garnizonu krakowskiego. Jak relacjonuje rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, w sumie ponad 300 policjantów będzie pełniło służbę pod Tatrami w sylwestrową noc.

Zakopane: Tłumy turystów na sylwestra

Na zakopiance w newralgicznych punktach stoją policyjne patrole, których zadaniem będzie upłynnianie ruchu.

- Należy pamiętać, aby zaplanować swoją podróż pod Tatry i wybierać alternatywne drogi, na przykład przez Czarny Dunajec. Jest odwilż, a drogi są czarne i mokre. Noc sylwestrowa również zapowiada się z temperaturami dodatnimi, więc kierowcy nie powinni mieć problemów z przejazdem - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji.

Reklama

Korki w Zakopanem

Ruch w samym Zakopanem jest od czwartku bardzo utrudniony z uwagi na dużą liczbę samochodów. Na ulicach miasta pod Giewontem można zaobserwować rejestracje z całej Polski. Na przywitanie 2022 roku pod Tatrami zdecydowało się też wielu obcokrajowców, głównie z Niemiec, Węgier, Austrii, Szwecji i krajów bałtyckich.

Po mieście lepiej jest się poruszać komunikacją zbiorową lub pieszo. Trzeba mieć na uwadze, że parkingi w samym centrum miasta są zamknięte w związku z koncertem.

Policja apeluje też o przestrzeganie obostrzeń epidemicznych oraz przypomina, że uczestnicy imprez masowych nie mogą wnosić na nie materiałów pirotechnicznych czy alkoholu oraz przebywać w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności.

Sprawdź: Złe wieści od synoptyków. Jaka pogoda na sylwestra i Nowy Rok?

Tłoczno także w Bieszczadach

Utrzymująca się wysoka liczba zakażeń COVID-19 i ofiar śmiertelnych koronawirusa nie zniechęciła też turystów udających się w Bieszczady. W tym regionie od kilku dni obserwuje się duży ruch turystyczny. W okresie sylwestrowo-noworocznym zdecydowana większość miejsc noclegowych jest zarezerwowana. Turyści decydują się na kilkudniowe pobyty.

Jak zaznaczył Jakub Doliwa z urzędu gminy w Lutowiskach, w tej gminie jest ok. 2,5 tys. miejsc noclegowych. - Prawie wszystkie mają obłożenia. Zazwyczaj turyści przyjeżdżają na kilkudniowy pobyt - zauważył. Zwrócił uwagę, że w ostatnich latach "sezon turystyczny w Bieszczadach bardzo się wydłuża".

ZOBACZ: Viki Gabor ćwiczy utwór "Superhero" przed Sylwestrem Szczęścia w Polsacie

Zabawy sylwestrowe - dodał - "są jednym z elementów kilkudniowego wypoczynku świąteczno-noworocznego organizowanych przez pensjonaty, czy hotele".

Turystów nie brakuje również m.in. w gminie Cisna. - Obłożenie noclegowe, choć zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, jest praktyczne pełne. Rezygnacje z rezerwacji są pojedyncze - mówiła wójt Cisnej Renata Szczepańska.

- Gości mamy już od wtorku, a większość z nich pozostaje do najbliższego poniedziałku lub wtorku. Podobnie jak w poprzednich sezonach okres noworoczny cieszy się popularnością - podkreśliła Szczepańska.

Sylwester Szczęścia z Polsatem

W Katowicach, na Stadionie Śląskim, odbędzie się natomiast  sylwestrowa impreza z telewizją Polsat. W ramach Sylwestrowej Mocy Przebojów wystąpią m.in. Doda, Viki Gabor, Beata Kozidrak i zespół Bajm, Dawid Kwiatkowski, Michał Wiśniewski, Michał Szpak, Cleo i Paweł Domagała.

Imprezę poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Karolina Gilon i Krzysztof Ibisz.

Sylwester Szczęścia na żywo ze Stadionu Śląskiego w piątek 31 grudnia od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT, Polsat Go, Interia.pl oraz Polsat News.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Zakopane | Sylwester | turyści

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy