Reklama

Reklama

Oszuści wyłudzili niemal 200 tys. zł metodą "na wnuczka"

O wyłudzenie niemal 200 tys. zł od kilkunastu mieszkańców Krakowa podejrzany jest 27-letni mężczyzna zatrzymany przez policję. Został aresztowany na trzy miesiące, grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformowała w poniedziałek Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji podejrzany o oszustwa został zatrzymany kilka dni temu na gorącym uczynku, kiedy pojawił się na jedynym z nowohuckich osiedli, by odebrać pieniądze wyłudzone metodą "na wnuczka".

Reklama

Według policji, 27-latek współpracował z innym mężczyzną i z kobietą.

- Osoby te dzwoniły do starszych ludzi, niewyraźnym głosem witały się i czekały na reakcje rozmówcy. Gdy ten sugerował imię jakiegoś członka rodziny, oszustw potwierdzał, że jest właśnie tą osobą i mówił, że potrzebuje pieniędzy - powiedziała Zbroja.

Czasami podejrzany twierdził, że jest w banku, gdzie musi pilnie dokonać przelewu pieniędzy, a dla uwierzytelnienia sytuacji, podawał do słuchawki swojego kompana, który udając pracownika banku potwierdzał potrzebę gotówki. Zazwyczaj od jednej osoby oszuści wyłudzali od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

27-latkowi udowodniono, że brał udział w 14 oszustwach: 13 na terenie Krakowa i jednym w Miechowie. Niewykluczone jednak, że takich przypadków było więcej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama