Reklama

Oświęcim: 5,5 roku więzienia za molestowanie chłopców

Karę 5,5 roku więzienia wymierzył oświęcimski sąd rejonowy Dariuszowi K., który molestował dwóch chłopców w wieku 13 i 14 lat – poinformowało w środę biuro prasowe krakowskiego sądu okręgowego. Wyrok jest nieprawomocny.

Mężczyzna otrzymał również dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Do pokrzywdzonych nie wolno mu się zbliżać przez najbliższych sześć lat na odległość bliższą niż 50 m. Musi im wypłacić zadośćuczynienie: jednemu 20 tys. zł, a drugiemu 10 tys. zł.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami. W mowie końcowej prokuratura domagała się dla oskarżonego kary 6 lat więzienia. Obrona wnioskowała o uniewinnienie.

Śledczy zainteresowali się Dariuszem K. po otrzymaniu zgłoszenia od matki chłopca. Twierdziła ona, że w jednej ze świetlic środowiskowych w mieście doszło do przestępstw seksualnych, w których pokrzywdzony został jej syn.

Reklama

Kulisy działalności Dariusza K. opisał w kwietniu 2016 r. lokalny portal Fakty Oświęcim. Mężczyzna molestował dwóch chłopców w wieku 13 i 14 lat, którzy przychodzili na zajęcia do świetlicy, w której był wychowawcą. Robił im zdjęcia prawdopodobnie za pomocą telefonu komórkowego. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna dopuścił się przestępczych zachowań wielokrotnie.

Dariusz K. w kwietniu 2016 r. trafił do aresztu i nadal w nim przebywa.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy