Reklama

Reklama

Oświęcim: 13-latek miał 3,7 promila alkoholu

Policjanci z Oświęcimia ustalają okoliczności, w jakich 13-letni chłopiec zdobył, a następnie spożył alkohol. Upojonego alkoholem nieletniego na jednej z osiedlowych ławek znaleźli jego koledzy. Miał w organizmie 3,7 promila alkoholu.

W niedzielę po godzinie 13. policjanci oraz ratownicy medyczni interweniowali w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym 13-latka w stanie upojenia alkoholowego. Jak wynikało z relacji osoby zgłaszającej, chłopiec został znaleziony na jednej z ławeczek Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach okazało się, że w jego organizmie znajduje się 3,7 promila alkoholu. Nieletni pozostał pod opieką lekarzy.

Policjanci ustalili, że nieletni wypił wódkę, której butelkę o pojemności pół litra znaleziono tuż przy ławce. O zdarzeniu oraz przewiezieniu 13-latka do szpitala funkcjonariusze natychmiast powiadomili jego matkę.

Reklama

Policja ustala osobę, która udostępniła nieletniemu alkohol, a którego spożycie spowodowało zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nastolatka. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, spożywanie alkoholu lub zażywanie narkotyków świadczy o demoralizacji nieletniego, więc sprawą nastolatka zajmie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Za rozpijanie małoletniego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy