Reklama

Okradziona metodą "na parawan". Wystarczyła chwila nieuwagi

Kobieta z dzieckiem na rękach okradła seniorkę z Myślenic (woj. małopolskie). Wykorzystała do tego tzw. metodę "na parawan". "Mieszkanka gminy wyciągała portfel. W tym momencie osoba żebrająca przysłoniła go kartką papieru, cały czas prosząc o pieniądze, a drugą ręką zaczęła okradać jego zawartość" - czytamy.

Do zdarzenia doszło w czwartek przy jednym z myślenickich marketów. Operator monitoringu wizyjnego straży miejskiej zauważył kobietę z dzieckiem na rękach, która podchodziła do przechodniów, okazując kartkę z prośbą o wsparcie finansowe.

"Czynności te wykonywała w bardzo natarczywy i sprytny sposób... W pewnym momencie zaczepiła starszą kobietę" - czytamy na Facebooku Miasta i Gminy Myślenice.

Seniorka wyciągnęła portfel. Wtedy to złodziejka przysłoniła go kartką papieru, cały czas prosząc o pieniądze. Drugą ręką zaczęła wyciągać jego zawartość.

Reklama

Ofiara nie była świadoma, że w tym momencie jest okradana tzw. metodą "na parawan".

"Operator natychmiast przekazał informację o tym fakcie dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol. Osoba żebrząca i zarazem sprawca kradzieży została zatrzymana" - podano.

Monitoring pomógł kolejny raz

Podkreślono, że to kolejna sytuacja, w której obsługujący monitoring może pochwalić się skutecznością w ujawnianiu sprawców przestępstw. 

"Przykładem może być ujawnienie sprawców kradzieży sklepowej, pieniędzy ze skarbonki w kościele, roweru osoby z niepełnosprawnością, nie zapominając o przypadkach kolizji drogowych" - dodano.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kradzież | Myślenice | monitoring

Reklama

Reklama

Reklama