Reklama

Reklama

Od 22 sierpnia znaczne utrudnienia dla kierowców. GDDKiA rozpoczyna remont

Od dziś należy się liczyć z utrudnieniami na popularnej zakopiance. Na odcinku Stróża-Pcim rozpoczęto prace związane z remontem nawierzchni. Inwestycja będzie kosztować 3,5 miliona złotych, a utrudnienia potrwają do 19 września.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku trzech kilometrów jezdni prawej drogi ekspresowej S7 odcinka Stróża - Pcim wyremontowana zostanie nawierzchnia. Prace rozpoczęły się dziś, 22 sierpnia i potrwają do 19 września, o ile - jak zastrzega GDDKiA - remontu nie będzie przerywała pogoda.

Remont drogi S7. Utrudnienia na zakopiance

Remont na popularnej zakopiance jest konieczny, ponieważ na tym odcinku stwierdzono liczne spękania siatkowe, deformacje i ubytki. W trakcie badań zauważono także pogarszające się warunki szorstkości nawierzchni.

Jak podaje GDDKiA, remont zakopianki "polegał będzie na frezowaniu całej szerokości prawej jezdni, na głębokość 4 cm (warstwa ścieralna) oraz dodatkowo na pasie zewnętrznym (pas ruchu powolnego) frezowaniu na głębokość 8 cm pod wymianę warstwy wiążącej z betonu asfaltowego. Po zakończeniu prac związanych z ułożeniem warstwy wiążącej będzie układana warstwa ścieralna (górna) o grubości 4 cm".

Reklama

Utrudnienia w ruchu. Remont zakopianki podzielony na trzy etapy

Remont zakopianki oznacza oczywiście utrudnienia w ruchu drogowym. Z informacji GDDKiA wynika, że jezdnia prawa S7 zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Będzie się tak działo jednak tylko od poniedziałku do czwartku, a prace związane ze zmianą nawierzchni zostały podzielone na trzy etapy:

  • Pierwszy odcinek (od km 5+900 do km 7+000) będziemy remontować od 22 sierpnia 2022 r. do 25 sierpnia 2022 (ułożenie warstwy ścieralnej).
  • Drugi odcinek 2 (od km 7+000 do km 8+000) - od  29 sierpnia do 1 września 2022 r. (ułożenie warstwy ścieralnej
  • Trzeci odcinek 3 (od km 8+000 do km 8+900) - od 5 września do 8 września (ułożenie warstwy ścieralnej).

Od piątku (godz. 12:00) do poniedziałku (godz. 7:00) na zakopiance będą wracać dwa pasy ruchu. W weekendy prace nie będą prowadzone.

Remont S7. Jaki koszt prac?

Każdorazowo w piątek czyli 26 sierpnia, 2 września i 9 września do godzin południowych będzie porządkowany teren wykonanych prac z danego tygodnia i przestawiana czasowa organizacja ruchu na kolejny etap prac.

Koszt remontu trzech kilometrów S7 na odcinku Stróża - Pcim wyniesie ok. 3,5 mln zł.

Reklama

Reklama

Reklama