Reklama

Reklama

Nowy Sącz: Rusza proces znachora i rodziców dziewczynki, która zmarła po leczeniu głodem

Przed sądem w Nowym Sączu rozpocznie się dziś (9:30) proces znachora i rodziców pół rocznej dziewczynki, która zmarła z głodu w kwietniu ubiegłego roku. Marek H. znany jako "boży człowiek" doradzał rodzicom dziecka lecznicze głodówką, co zdaniem śledczych doprowadziło do tragedii.

Rodzice półrocznej Madzi Joanna i Michał P. odpowiadać będą za znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im za to 10 lat więzienia.

Prokuratorzy zaznaczają, że rodzice byli pod wpływem Marka H. Znachor, który doradzał im, jak dbać o dziecko, usłyszał zarzut tak zwanego sprawstwa kierowniczego oraz świadczenia usług medycznych bez uprawnień, za co grozi mu pięć lat więźnia.

Proces będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami, bo zeznania będą składać byli pacjenci znachora i będą one dotyczyły m.in stanu ich zdrowia.

Reklama

Jak wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Bogdan Kijak, rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, należy się spodziewać, że proces będzie długotrwały i skompilowany.

Materiał dowodowy w sprawie liczy 40 tomów akt, a prokuratora wnioskowała o przesłuchanie ponad 250 świadków.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy