Reklama

Reklama

​Nowy Sącz: Kradzież w kościele

Zarzuty kradzieży i paserstwa usłyszeli dwaj mężczyźni za kradzież naczyń liturgicznych i sprzętu elektronicznego z jednego z kościołów w Nowym Sączu oraz paserstwo - poinformowała rzeczniczka nowosądeckiej policji, Iwona Grzebyk-Dulak.

O kradzieży policjanci zostali zaalarmowani w piątek (22 maja) późnym wieczorem. Początkowo zgłoszono kradzież statywu fotograficznego, ale po dokładnym sprawdzeniu świątyni okazało się, że łupem złodziei padły również inne przedmioty.

"Jeszcze w nocy funkcjonariusze, działając operacyjnie, wytypowali sprawcę tej kradzieży, a w południe zatrzymali go na terenie miasta. Ponadto przy ścieżce rowerowej znaleźli czarny worek, w którym znajdowała się część skradzionych przedmiotów - m.in. mikrofon i elementy dwóch bezprzewodowych odbiorników, przewody elektryczne oraz naczynia liturgiczne. Kolejne skradzione rzeczy, w tym m.in. statyw, butelki z parafiną, świece i wazon policjanci znaleźli w mieszkaniu innego mężczyzny. Proboszcz parafii oszacował straty na kilka tysięcy złotych, z czego policjanci odzyskali niemal wszystkie skradzione przedmioty" - poinformowała rzeczniczka.

Reklama

Za kradzież przedmiotów grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia, a za próbę ich sprzedaży - kara grzywy, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy