Reklama

Reklama

Nocna prohibicja w Zakopanem. Niebawem nowe przepisy

Prohibicja w Zakopanem? Tak, ale nie całkowita. Miejscy radni zdecydowali, że między 23 a 6 rano nie będzie można kupić alkoholu w tym mieście. Zakaz będzie obejmować sklepy i stacje benzynowe. Zmiany nie dotkną natomiast lokali gastronomicznych.

Jednym z pomysłodawców był burmistrz Zakopanego Leszek Dorula. Uchwała ma ograniczyć kupno i spożycie alkoholu, ale to niejedyny cel. Chodzi też o zmniejszenie liczby przypadków zakłócania ciszy nocnej. Tylko w lipcu odnotowano 70 takich interwencji policji. W czasie ferii zimowych oraz okazji takich jak Sylwester i Nowy Rok mieszkańcy również muszą borykać się z problemem nietrzeźwych przyjezdnych.

Rozwiązanie poprała większość radnych. Za rękę podniosło 11, trzech było przeciw, a sześciu nie pojawiło się na sesji. 

- Ograniczenie sprzedaży alkoholu poza lokalem wyjdzie wszystkim na dobre - powiedział Polsat News Bartłomiej Bryjak, radny Zakopanego. - Będzie go można spożywać we wszystkich punktach gastronomicznych - restauracjach, barach - podkreślił.

Reklama

Zakaz kupowania alkoholu w Zakopanem. Od kiedy?

Nowe przepisy wejdą w życie za około miesiąc. Przewodniczący rady miasta ma tydzień na wysłanie uchwały do Urzędu Wojewódzkiego, a ten najpóźniej po 14 dniach opublikuje ją w Dzienniku Urzędowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy