Reklama

Reklama

Niespokojny sylwester w Zakopanem. Zatrzymano kilkanaście osób, jeden policjant został ranny

W sylwestrową noc w Zakopanem bawiło się kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety nie obyło się od nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania trzech wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób - podsumowuje lokalna policja, dodając, że podczas jednej z interwencji ranny został funkcjonariusz.

W operacji policyjnej "SYLWESTER 2021" w Zakopanem zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej Małopolski. Policję wspierali również funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, straż pożarna oraz firmy ochroniarskie oraz straż miejska - podają lokalne służby.

Zakopane: Tłumy turystów, 107 interwencji policji

Wielu turystów do Zakopanego ściągnął sylwestrowy koncert na zakopiańskiej Równi Krupowej, gdzie Nowy Rok przywitało ok. 40 tys. osób. Z komunikatu policji wynika, że na terenie imprezy nie doszło do poważnych zdarzeń, ale w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur. 

Reklama

Zdarzenia nasiliły się po godzinie pierwszej, kiedy zakończył się koncert z udziałem gwiazd. W całym powiecie tatrzańskim od godz. 18 do 3 policja odnotowała 107 różnego typu interwencji.

- Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem - przekazał rzecznik zakopiańskiej policji asp. sztab. Roman Wieczorek.

Policja informuje o rannym funkcjonariuszu

Jak podają lokalne służby, podczas jednej z interwencji ranny został policjant (zakopiańska policja nie podała szczegółów dotyczących stanu funkcjonariusza).

Policjanci do wczesnych godzin porannych podejmowali kolejne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

- Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a w innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się bez nałożenia 21 mandatów karnych, skierowania trzech wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób - przekazał rzecznik zakopiańskiej.

- Podejrzewani są m.in. o znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty - podsumował asp. sztab. Roman Wieczorek.

Sylwester na Śląsku był spokojny

Noc sylwestrowa w woj. śląskim przebiegła spokojnie, nie odnotowano żadnych dużych wypadków lub pożarów - wynika z informacji policji, straży pożarnej i służb kryzysowych wojewody.

Podkomisarz Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji przekazała w sobotę rano, że nie otrzymała od dyżurnego informacji o żadnych poważnych incydentach, było spokojnie. Poważniejszych zdarzeń nie odnotowała też straż pożarna - powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie nad ranem zakończyła się Sylwestrowa Moc Przebojów telewizji Polsat, w której wzięły udział tysiące mieszkańców woj. śląskiego oraz gości spoza regionu. Była to jedna z największych imprez sylwestrowych w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy