Reklama

Reklama

Nie żyje Andrzej Kukuczka. Dziennikarz Radia Kraków miał 56 lat

Po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł wieloletni dziennikarz Radia Kraków Andrzej Kukuczka. Miał 56 lat. Informację o jego śmierci przekazała stacja m.in. w mediach społecznościowych.

Andrzej Kukuczka był absolwentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Reklama

W Radiu Kraków pracował od 1993 roku, a od 1989 roku współpracował ze stacją. Przeszedł wszystkie stopnie radiowego wtajemniczenia: pracował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a nawet jako prowadzący programy sportowe.

Wspomnienia kolegów

- Andrzej na zawsze pozostanie dla mnie, dla nas - jednym z legendarnych i niezawodnie kojarzących się z Radiem Kraków głosów, niezwykłą radiową osobowością, człowiekiem o wielkiej muzycznej wrażliwości, miłośnikiem historii, ale i niezwykle uważnym obserwatorem rzeczywistości z wielkim poczuciem humoru, a jednocześnie życzliwą wyrozumiałością dla świata..." - mówi Mariusz Bartkowicz, prezes Radia Kraków.

Dziennikarka redakcji muzycznej Radia Kraków Agnieszka Barańska wspomina, że Andrzej Kukuczka z każdej antenowej sytuacji "wychodził gładko i najczęściej z jakimś niezłym żartem". - Często zgryźliwym, co świetnie sprawdzało się, gdy został felietonistą komentującym zdarzenia dnia - wspomina Barańska.

- Zostawił po sobie lukę, której nikt i nic nie wypełni. Brakuje jego głosu, zgryźliwości, która w połączeniu z nutą sarkazmu wbijała się z chirurgiczną precyzją w cel... Brakuje opowiadań, gdzie w roli głównej byli mistrzowie gitary, The Beatles, STYX czy Marillion... - podkreślił Tomasz Buszewski, szef redakcji muzycznej Radia Kraków.

Walczył ze złośliwym nowotworem mózgu

Dwa lata temu u Andrzeja Kukuczki zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. 

W walkę o jego powrót do zdrowia włączyło się wiele osób, także słuchacze Radia Kraków. Środki zebrane na leczenie w skarbonce na stronie Fundacji Alivia zostaną przekazane innym potrzebującym podopiecznym Fundacji. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama